Hakkımızda


Cematek 2005 yılında kurulmuş olup Metal işleme Makinaları, Profil üretim makinaları ve Petrol sektörü için makinalar üreterek bugünlere geldi.

Metal işleme makinaları üretimi kapsamında özellikle küçük boyut ve kapasitelerde CNC hidrolik abkant presler yeralmaktadır. Ülkemizin yanısıra yurtdışında bulunan müşterilerimiz tarafından farklı teknik özelliklerdeki CNC abkant preslerimiz  tercih edilmektedir.

Profil Üretim Makinaları alanında faaliyet köşe profili üretim hatları üretimi ile başlatılmıştır. Köşe profil üretim hatlarında Sıva köşe profilleri, mastar profilleri, alçı köşe profilleri üretilmektedir. Yurtdışı müşterilerin bulunduğu pazara göre  köşe profillerininin yanısıra sıva bitiş profili (Plaster stop), sıva pervaz profilleri (Architrave beads) de aynı hatta üretilebilmektedir. Müşteri taleplerine göre rollform makinaları standard tip (Conventional Mill) veya Kasetli tipte (Quick - Change) üretilmektedir.

 Alçıpan profilleri için  tasarımı ve üretimi Cematek tesislerinde gerçekleştirilen ALÇIPAN ÜRETİM HATTI özgün tasarıma sahip olup farklı boyutlardaki profillerin aynı makinada üretimine imkan sunar.Tavan U ,C   (UD,CD) Duvar U, C, (UW,CW), (Stud,Track), Omega (Furring Channel) profil modelleri farklı ölçülerde ve yüksek hızda üretilir.Müşteri taleplerine göre rollform makinaları standard tip (Conventional Mill), Kasetli tipte (Quick -Change)  veya  farklı profil taban ölçülerrindeki profiller için DUPLEX tip (otomatik açılır-kapanır istasyonlar) üretilmektedir.

Müşteriye hem köşe hem de alçıpan profil modellerini aynı üretim hattında üretmek için KOMBİNE PROFİL ÜRETİM HATI da tasarım ve üretim programımızda yeralmaktadır.

Müşteri talepleri doğrultusunda ÖZEL AMAÇLI MAKİNA VE ROLLFORM SİSTEMLERİ  tasarım ve üretim kabiliyetlerimiz arasındadır. Otomatik endüstriyel kapı profilleri, süpermarket rafları, delikli metal asmatavanlar için üretim hatları bu grupta yer alan üreimlerimizdir.

Petrol sektörünün ihtiyaç duyduğu yerüstü üretim pompası, tel sarma makinası, drivehead ve çamur karıştırıcı üretimleri de başarı ile gerçekleştirilmiştir.

Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesinde kendi üretim tesislerinde yüksek kalite ve teknolojiye sahip özgün ürünler 30 ülkeye ihraç edilmektedir. Deneyimli teknik servis imkanına sahip bayilerimiz ile ihraç edilen ürünlerimiz müşterilerimize kalite ve güven sunmaktadır.

Firmanın bugünlere gelmesinin temelinde sosyal sorumluluk, kurumsallık anlayışı ve mühendislik ahlakı önemli yer tutmaktadır.

VİZYONUMUZ

Yüksek iş ahlakı, mühendislik ahlakı, profesyonellik ve uzun vadeli işbirliğini esas alırız. Çalışanlarımız, müşterimiz, tedarikçilerimiz ve devlete karşı kazandığımız güveni sürdürülebilir kılmak için her türlü çabayı göstermektir.

MİSYONUMUZ

Müşteriyi rekabetçi kılacak makina ve üretim hatlarını güncel teknoloji ile üretip katma değer yaratmaktır.

HEDEFİMİZ

Makina üretiminde Türkiye ve Dünya’da marka olmaktır. Ürettiğimiz metal işleme makinalarını yüksek katma değerli ürünler haline getirmek, ihracatı ve istihdamı artırmaktır.

Çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimlerini artırmaları için çaba göstermektir.

Ülkemizin ihtiyacı olan mesleki eğitime çalışmalarımız ile destek olmaktır. 

Firmamızı topluma mal etmektir.


 

Beni Arayın