Tarihçe


Yusuf TEKİN Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Makine Mühendisliğinde 1984 yılında lisans, 1987 yılında da yüksek lisans çalışmasını tamamladı.Savunma, otomotiv ve metal sanayinde kazandığı 17 yıllık bilgi birikimini yerli makina imalat sanayinde değerlendirmek için 2005 yılında Cematek firma kuruluşunda yer aldı.

METAL İŞLEME MAKİNALARI kapsamında ilk NC abkant pres 2005 yılında - 2006 yılından başlayarak müşteri isteklerine göre C tipi, Kolonlu, H Tipi hidrolik presler ile özel amaçlı üretim hatları üretimlerine yer verildi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ için Sıva köşe profili üretim hatları üretimine 2007 yılında başlandı. Bu tarihten itibaren müşteri isteklerine göre baklava delikli sıva köşe profilinin yanısıra alçı köşe profili, ano profili, sıva bitiş profili ve perfaz profili gibi farkli modellerdeki profiller yurtiçi ve yurtdışı müşteriler için gerçekleştirildi.

ilk CNC abkant pres  ve giyotin makas 2013 yılında yapılmıştır. Bu yıldan itibaren köşe metal işleme makinaları pazarı için farklı kapasite ve teknik özelliklerde CNC abkant preslere ve giyotin makaslara ağırlık verilip uzmanlaşma benimsenmiştir.

Delikli metal asmatavan üretim hattı 2007 yılında gerçekleştirildi.

Kablo yönetim sistemi için kullanılan C profilleri için (21x41) ,(41x41) üretim hattı 2008 yılında yapıldı.

İlk Alçıpan profili üretim hattı üretimine 2009 yılında, Su basman profili üretim hattı 2010 yılında yapıldı.

Farklı teknik özellik ve hızda köşe profili, alçıpan profili ve 3 mm kalınlığı kadar rollform  hatlarına son 5 yılda ağırlık vererek uzmanlaşılmıştır.

ÖZEL AMAÇLI MAKİNA ve ROLLFORM ÜRETİM HATLARI kapsamında elektrik sanayi için kablo pabucu makinası -klemens rayı hattı ve  tam otomatik çalışma prensibine sahip metal market raf üretim hatları yeraldı.

PETROL SANAYİ için ilk seyyar yerüstü üretim pompası ve Wireline  unit (tel sarma makinası) 2009 yılında yapılmış olup TPAO Adıyaman, Batman ve Lüleburgaz’da çalışmaktadır.


 

 

 

Beni Arayın